Evlüce Ford

Evlüce Haberler & Duyurular

Evlüce Otomotiv

Otomotiv

Evlüce Sigorta

Sigorta

Evlüce 2.El Araç

2.El Araç

Evlüce'ye Özel Ziyaret

Evlüce Otomotiv’i ziyaret eden Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Çorum’un otomotiv yan sanayi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.
Hakimiyet OTOPARK Editörü Recep Mebet’in sorularını cevaplayan Haydar Yenigün, “Anadolu kaplanları arasında yer alan Çorum, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde otomotiv yan sanayinin kalbi olabilir” dedi.
Türkiye’deki çeşitli sanayi kuruluşları ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını anlatan Yenigün, bunlardan bazılarının Organize Sanayi Bölgeleri’nde faaliyet gösteren KOBİ’ler olduğunun altını çizdi.
Çorumlu girişimcilerle de bu anlamda işbirliğine gidebileceklerinin sinyalini veren Yenigün, şöyle konuştu:
“Çorum ekonomisi, hükûmetin 2023 vizyon planında yerini alacak adımları planlamalı. Anadolu’da çok önemli bir yere sahip olan Çorum sanayi, Türkiye’nin kalkınma sürecinde ümit ediyorum ki daha iyi bir konuma gelecektir.
Ford Otosan olarak Türk otomotiv sektörünün gelişiminde biz de üzerimize düşen adımları atıyoruz. Önümüzdeki 18 aylık süreçte 15 yeni modelimizi tüketicilerin beğenisine sunacağız. Bunlardan Türkiye’deki 320 bin adetlik üretimimizi 2014 yılında 400 bin ticari araca çıkarmayı planlıyoruz.”
Yenigün’den Evlüce’ye tam not
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün dün Evlüce Otomotiv'i ziyaret etti.
Evlüce Otomotiv sahibi Ali Evlüce ve eşi Süheyla Müşerref Evlüce’nin evsahipliğindeki ziyarete Ford Otosan Saha Operasyonları Direktörü Özgür Yücetürk ile bazı bölge yöneticileri de katıldı.
Bayi ziyareti için Çorum'a gelen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; Evlüce Otomotiv çalışanlarına yüksek performanslarından ötürü teşekkür etti.
Evlüce Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Budak, Satış Müdürü İlknur Altop, MESE İletişim Danışmanı Mert Aybars ve bazı firma çalışanlarının da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Yenigün, "Türkiye toplam pazarındaki daralmaya rağmen liderliğimizi sürdürüyoruz. 2012'yi 11'inci kez lider kapatmayı hedefliyoruz" dedi.
FORD, 10 YILDIR LİDER
10 yıldır aralıksız pazar lideri olan Ford Otosan'ın Genel Müdürü Haydar Yenigün, Evlüce Otomotiv'i ziyaret etti ve çalışanlara Ford'u Çorum'da il birincisi yaptıkları için teşekkür etti.
Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"İş ortağımız Evlüce Otomotiv,  2011 yılını yüzde 20'lik pazar payı alarak Ford'un Türkiye pazar payının üzerinde ve Çorum'daki rakiplerine açık ara fark atarak lider olarak kapattı. 2012'nin ilk yarısını da başarıyla ve yüksek müşteri memnuniyeti sonuçlarıyla tamamlayan Evlüce Otomotiv'in yılsonunda yine lider olacağından eminiz. Ford Otosan olarak bu sonuçlardan mutluluk ve gurur duyuyoruz.
Ford Otosan, gücünü bayileriyle ticari ilişkinin ötesinde güven ve samimiyete dayanarak oluşturduğu uzun dönemli ve kuvvetli bağlardan alıyor. Bugün, 100'ü aşkın satış noktasında ve 150'ye yakın servis noktasında Ford markasıyla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Değerli bayilerimizin işbirliğiyle, toplam pazarda 10 yıldır üst üste pazar lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yılın ilk sekiz aylık rakamlarına baktığımızda, yine gücümüzü koruduğumuzu görüyoruz."
‘DARALAN PAZARDA YİNE LİDERİZ’
Yenigün konuşmasında, Ford'un 2012 yılının ilk 8 ayını da toplam pazar lideri olarak geride bıraktığını belirterek, şu açıklamayı yaptı:  "Türkiye otomotiv pazarı, 2012'nin ilk 8 ayında, ekonomide alınan önlemlerin, ÖTV oranlarındaki artış ve ekonomik faaliyetlerdeki yavaşlama sonucunda geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15 daraldı. Ford Otosan olarak ilk 8 ayı 13,8'lik pazar payıyla lider konumda kapattık. 2012 sonunda 821 bin adetlik pazar öngörüyoruz ve bu yılı da 11'inci kez lider olarak tamamlamayı hedefliyoruz."
ÖDÜLLÜ YENİ MODELLER YOLDA
2012 sonuna kadar Çorum'daki başarıları artırarak sürdürmeyi hedeflediklerini de belirten Yenigün, Ford tutkunlarına önerilerde bulundu:
"Ford'un Yeni Ranger ile, Kocaeli'nde yeni ürettiğimiz ve Ford'u yepyeni bir segmente sokan, Transit ailemizin yeni üyeleri Tourneo Custom ve "2013 Yılın Ticari Aracı" ödülüne layık bulunan Transit Custom da bu bölgede yaşayan ya da iş yapanlar için, turizmle uğraşanlar için önemli bir seçenek oluşturacak. Ayrıca, kısa bir süre önce 2012 Yılın Motoru ödülünü alan Ford'un en yeni motoru 1.0 litrelik EcoBoost da, Yeni Focus modelimizle Türkiye yollarına çıktı. Ford'un gelmiş geçmiş en verimli, en düşük hacimli benzinli motoru olan EcoBoost'un; yüksek çekiş gücü, düşük karbondioksit salımı ve ekonomik yakıt tüketimi ile bölge halkının ilgisini çekeceğine inanıyorum."
EVLÜCE: ‘YILI LİDER KAPATACAĞIZ’
Evlüce Otomotiv'in sahibi Ali Evlüce de ziyarette bir konuşma yaptı. Ford Otosan'la yürüttükleri uyumlu ilişkiden ve güçlü bir markayı temsil etmekten gurur duyduklarını belirten Ali Evlüce, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bölgemizde 620 metrekarelik showroomumuz, 1.570 metrekarelik servis alanımız ve 628 metrekarelik yedek parça alanımızla, toplam 3.716 metrekarelik bir alanda hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz yılı lider olarak kapattık, bu yılı da lider olarak kapatmaya kararlıyız. Çorumlular, Ford markası, kalitesi ve zengin ürün çeşidine büyük ilgi gösteriyor. Yeni modellerimizin de katkısıyla, bu yılı yine bölgemizde rekor satış oranları gerçekleştirerek tamamlayacağımızdan eminiz."
Ali Evlüce, konuşmasının ardından Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’e üzerinde Yazılıkaya Hitit Kabartmaları’nın yer aldığı bir plaket verdi.
Haydar Yenigün ise Evlüce’ye Ford’un Türkiye’de üreteceği yeni modelin maketini hediye etti.
Ziyaret, günün anısına Evlüce Plaza önünde fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.